WWE Extreme Rules 26.04.2015

Jos seuraat painitapahtumia reaaliajassa, tämä on oikea paikka sinulle. Mutta älä sitten pillastu jos joku möläyttää seuraavan PPV:n mestaruusottelun voittajan nimen varoittamatta. Täällä se on sallittua.
Avatar
Krizski
Viestit: 1226
Liittynyt: Ma 24.10.2011 18:58
Paikkakunta: Koskenkorva/Savonlinna

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Krizski » Ti 28.04.2015 01:30

ToNy-MaN kirjoitti:
The Blasterpiece kirjoitti:Siis mikä toi mestaruusmatsin lopetus oikein oli? Miksei Seth Rollinsia diskattu RKO:n käytöstä (olisihan se tosin mestaruuden säilyttänyt diskauksella)? Miksei Randy Ortonia diskattu RKO:n käytöstä Kanea vastaan? Miksi ylipäätänsä häkkimatsissa Extreme Rules -nimisessä tapahtumassa pitää olla stipulaationa, että yhdestä liikkeestä voidaan diskata? Ja miksei tätä typerää sääntöä edes noudatettu?
Tätähän minäkin. Siis Ortonhan olisi heti pitänyt DQ:ttaa RKO:sta oli kohteena kuka vain. Sitä, kelle sen voi tehdä tai olla tekemättä, ei specifoitu missään vaiheessa.
Näitä asioita selostajatkin spekuloivat matsin päätteeksi, eiköhän RAW'ssa asia oteta puheeksi. Controversial ending, näin ainakin mainostivat lopetusta. Eikä varmaan jäänyt saagan viimeiseksi otteluksi. Eiköhän se olla jo todettu, ettei häkkiämatsia kannata valita, jos haluaa ulkopuolisten pysyvän poissa ottelusta ;)
The Krizski Twitterissä
The Krizski Youtubessa
The Krizskin pelistriimejä Twitchissä

Diaryni:
WWE by Krizski viewtopic.php?f=5&t=7422

Uuden WWE PPV-veikkauksen ylituomari!
Vuoden 2013 kehittynein!!

Avatar
Dedu
Viestit: 798
Liittynyt: Ke 10.12.2008 18:54

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Dedu » Ti 28.04.2015 01:32

ToNy-MaN kirjoitti:
The Blasterpiece kirjoitti:Siis mikä toi mestaruusmatsin lopetus oikein oli? Miksei Seth Rollinsia diskattu RKO:n käytöstä (olisihan se tosin mestaruuden säilyttänyt diskauksella)? Miksei Randy Ortonia diskattu RKO:n käytöstä Kanea vastaan? Miksi ylipäätänsä häkkimatsissa Extreme Rules -nimisessä tapahtumassa pitää olla stipulaationa, että yhdestä liikkeestä voidaan diskata? Ja miksei tätä typerää sääntöä edes noudatettu?
Tätähän minäkin. Siis Ortonhan olisi heti pitänyt DQ:ttaa RKO:sta oli kohteena kuka vain. Sitä, kelle sen voi tehdä tai olla tekemättä, ei specifoitu missään vaiheessa.
Itseasiassa koko stipulaatio oli päin helvettiä. En sitten tiedä oliko se tarkoituskin tarinankerronnan vuoksi, vaiko vahinko. Seth Rollinshan sanoi silloin Raw:ssa "the RKO is banned", sekä myös ottelun alussa kuulutettiin "RKO is banned" eikä "Randy Orton's RKO is banned". Olisiko Orton pitänyt diskata vedettyään RKO:n Kanelle on toinen kysymys, koska Kane ei ollut osa matsia, muttei tuota stipulaatiota oltu sen tarkemmin määritelty. No, kai sieltä joku selitys Raw:ssa sitten tulee.

Itse tapahtuma oli ihan jees, joskin kovin mitäänsanomaton. New Day vs. Kidd & Cesaro oli minun mieleen. Erityisesti Xavier Woodsin huutelut "Stop! What did we do? What did we do? We're winning" oli huvittavia. New Day on nyt selvästi miellyttävämpää seurattavaa, kun he eivät ole sellainen pikkulapsille suunnattu ryhmä.

Toinen peukku ylöspäin Ortonin ja Rollinsin ottelulle, joka onnistui mielestäni hyvin. Häkkistipulaatio ja muu sählinki oli kovin odotettavissa ja aika tyhmää, mutta silti hyvää painia.

Loput kortista oli aika mitäänsanomatonta settiä. Ambrosen ja Harperin matsissa ei tuntunut olevan minkäänlaista flow:ta ja otteluun ei oikeastaan ikinä päässyt mukaan. Erityisen suuri haukotus oli Reigs vs. Big Show, joka oli omaan makuuni temmoltaan kuin muultakin painilliselta annilta todella tylsä. Myöskään jo aiemmin käytetyt spotit eivät ihan hirveästi tunnelmaa nostaneet. Muutenkin omalla kohdallani Roman ei jaksa nyt kiinnostaa yhtään, siis en hurraa miehelle, mutten jaksa buuatakaan; tylsä ilmestys. Nyt kannattaisi keksiä jo jotain uutta.
Myhvatte kirjoitti:pitäisi kai olla iloinen että Cena ei pistänyt sekä Lesnaria että Rollinsia taputtamaan, pukenut molempia mekkoihin ja pannut p*****seen, samalla vitsaillen Summerslamin beatdownista.

Avatar
ToNy-MaN
Viestit: 1755
Liittynyt: Pe 06.01.2006 03:03
Paikkakunta: Jämsänkoski

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja ToNy-MaN » Ti 28.04.2015 02:42

Krizski kirjoitti:Näitä asioita selostajatkin spekuloivat matsin päätteeksi, eiköhän RAW'ssa asia oteta puheeksi. Controversial ending, näin ainakin mainostivat lopetusta. Eikä varmaan jäänyt saagan viimeiseksi otteluksi. Eiköhän se olla jo todettu, ettei häkkiämatsia kannata valita, jos haluaa ulkopuolisten pysyvän poissa ottelusta ;)
Tätäpä juu. Vaikka ei siinä ekassa RKO:ssa pitäisi olla mitään epäselvää. "Ahvenanmaa -matsi" olisi hyvä ottelumuoto. Sinne ei halua kukaan. Edes J&J -security.
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.

Avatar
Griffin
Viestit: 1097
Liittynyt: Ti 30.09.2008 17:39

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Griffin » Ti 28.04.2015 07:06

Barrett vs. Neville
Hyvä kickoff-mättö. Neville on viimeisen päälle viihdyttävä showmies. Bryanin poisjäänti toki harmitti mutta tämä oli oikein kelpo koitos. Ja erityisesti sen takia, että tag team ottelu saatiin myöhempään iltaan.. Siihen palataan kohta. Nevillen voitolle kuitenkin iso peukku! Barrett on kyllä jotenkin kulahtanut, enkä oikein keksi millä tavoin hänestä tehdään jälleen relevantti. Näin ollen siis loistava juttu, että Neville nappasi tästä uransa ensimmäisestä PPV-esiintymisestä hyvän päänahan.

Chicago Street Fight
Intensiivistä aseilla mättämistä. Juuri oikeat miehet juuri oikeassa ottelussa. Ambrose on edelleen kultaa vaikka hype miehen ympärillä onkin laaantunut. Selkeästi omimmillaan juuri tälläisessä ympäristössä. Ihan kivasti rakennettu matsi kahteen osaan ja tykkäsin tästä erillaisuudesta vaikkakin miesten automatka jäikin kysymyksiä täyteen. Nämä epäolennaisuudet kun jättää sivuseikaksi niin oikeinkin tapahtuman teemaan ja ilmapiiriin sopiva mätötys!

Kiss Me Arse
Ihan ok ottelu mutta jotenkin oli vaikea syttyä tälle. Sheamus ei oikein kiehdo vieläkään mutta silti propsit siitä, että tämän paluunsa myötä hän on kuitenkin paljon mielenkiintoisempi hahmo. Hyvä heel ja diggaan tästä hänen asenteesta, miten "jotkut pikkumiehet" häärivät tosimiesten reviirillä. Hahmomuutoksen myötä uskon, että hänestä saadaan vielä irti mielenkiintoisia kuvioita. Lopetus oli vähän tyhmä (matsin jälkeiset tapahtumat siis) mutta oikeinkin sopivat tuohon Sheamuksen bully-hahmoon. Uskon että tälle saadaan vielä pidempäänkin jatkoa.

Kidd & Cesaro vs. New Day
Kidd ja Cesaro osoittivat jälleen, miksi he ovat nykyisen rosterin ylivoimaisesti kovin tiimi. Voimapesä-Cesaro jaksaa aina yllättää ja tällä kertaa mm. sillä, miten hän kohteli Big E'n tapaista lihakasaa kuin vauvaa. Tyson Kidd puolestaan on todella viihdyttävä ja osaa aina temmata mukaansa. Näyttävää suorittamista ja odottamattomia juttuja. Nämä mixaavat hyvin toisiaan ja lopputulos on tämä.

Tälläinen matsi tosissaan meinattiin survoa kickoffiin? Herranjumala mikä joukkuematsi!! Aivan huikeita menoa ja yllätyksenä positiivisempi, kuin kaikki New Day hahmot yhteensä! Toki odotinkin kohtalaista joukkuematsia mutta olihan tämä loistava! Lopputulos tuotti pienen "mehh"-mietteen mutta ei jaksa sitä surra. Eiköhän K&C nappaa vyöt takaisin. Oikein onnistunut koitos!


John Cena vs. Rusev
Jälleen mentiin ok-kategoriaan. Ei missään nimessä huono ottelu mutta jotenkin jäi väsynyt fiilis. Ja odotin kyllä brutaalimpaa koitosta. Siltikin edelleen nostan hattua sille tosiasialle, että US-titteli on jälleen nostettu suosta tähän asemaan. Cena nappasi vähemmän yllättäen voiton, joka oli toki varsin looginen ratkaisu. Eiköhän Rusev saa vielä yhden mahdollisuuden paybackiin Paybackissä.. Ihan kiva ottelu siis. Ei huono mutta ei kyllä säväyttänytkään.

Fake-Edit: Ai se jo julkistettiin, eli I Quit match.


Last Man Standing
Pakko myöntää, ettei odotukset olleet kovin korkealla vaikkakin matsimuoto sen mahdollistaisi. Alkupuoliskon matsista olinkin vähän "huhhu"-fiiliksellä ja kesti pitkään syttyä tälle. Pelkäsinkin jo, että tämä on aivan fiasko. Jossain kohtaa kuitenkin klikkasi ja loppuviimein tämä oli viihdyttävä ja sopivan brutaali mättö. Molemmat ottelijat vetivät kyllä hyvin ja paikat pistettiin huolella remonttiin. Yhtenä kohokohtana tuo Shown chokeslam pöytien läpi kehästä.. Näyttävä "pikkuspotti". Lasken tämän siis onnistuneeksi.

Btw, PPV'n aikana nähty Payback mainos ei jättänyt paljoa arvailujen varaan. Ikävästi silloin viimeistään saattoi olla varma main eventin voittajasta ja siitä, että Reings tulee kohtaamaan Rollinsin Payback PPV:ssä.


Randy Orton vs. Seth Rollins
Tämä oli kyllä jonkinasteinen pettymys. Ylipäätään cage-ottelut eivät ole mieleeni, sillä ne ovat niin pirun epäloogisia. Tässäkin oli hetkiä, kun tosiasiassa toinen olisi voinut kiivetä häkin yli kolme kertaa, hakea takahuoneesta kahvia ja palata kehään. Odotukset olivat paljon korkeammalla ja etenkin Sethiltä olisin odottanut jotain kunnon spottia. Lisäksi tuo lopun sekoilu oli jälleen niin Auktoriteettiä että oikein puistattaa.

Kokonaisuutena todettakoon, että tämä oli hyvin johdonmukaisesti keskinkertainen. Oikeastaan mitään paskaa ei nähty mutta balanssin säilyttämiseksi myöskään mitään huikeaa ei tarjoiltu. Pettymyksenä tuo pääottelu ja yllättäjinä taas tag team matsi sekä LMS.

Avatar
luulokuningas
Viestit: 813
Liittynyt: Ma 23.02.2004 18:52

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja luulokuningas » Ti 28.04.2015 12:54

Pre-showssa oli ihan hauska Ambrosen promo. Ja Kane Tom Phillipsin seurana.

Neville vs. Barrett
Barrett pääsi pitkästä aikaa sanomaan catchphrasensa. Hyvä Barrett. Ottelu oli muuten todella tasokas ja toivottavasti Neville saa pian jonkin kunnon kuvion, että hänestäkin saadaan sitten paljon enemmän irti. Kuitenkin potentiaalia hänessä on vaikka kuinka korkealle.

Dean Ambrose vs. Luke Harper
Itse menisin väittämään, että tässä on illan suurin missattu mahdollisuus. Aika normitasoa heikompaa HC-rymistelyä tämä oli, mutta kun he poistuivat areenalta ehdin jo innostua. Tähän olisi pitänyt sisältää brawlausta pitkin Chicagoa/areenaa muiden matsien väleissä ja sitä olisi pitänyt kestää niin kauan että main event olisi juuri loppunut.

Dolph Ziggler vs. Sheamus
Tasokas matsi, niin kuin kuvittelinkin, mutta jotenkin ei niin hyvä mitä tämä olisi parhaimmillaa voinut olla. Jotenkin kumpikaan ei tuntunut ottavan toisesta parhaimpia puolia irti. Ja tosiaan, lopetuksessa meni aivan liian kauan.

The New Day vs. Cesaro & Kidd
New Day on voittanut minut puolelleen aikapäiviä sitten, joten ottelun lopputulos ei sinällään haittaa. Toisaalta taas Cesaro & Kidd ovat niin tasokas joukkue, että mielestäni he olisivat saaneet pitää vöitä vaikka loppuvuoden. Ja jösses tuo pop Big Swingille! Xavier Woods on hulvaton ja muutenkin tässä taisi olla illan paras ottelu.

John Cena vs. Rusev
Illan isoin pettymys, joskin stipulaation vuoksi en paljoa odottanutkaan. Muistaakseni en ole nähnyt yhtään oikeasti kovaa strap matchia (tai sen variaatiota) oikeastaan koskaan. Tai ainakaan koskaan en ole nähnyt tämän stipulaation lisäävän matsiin laatua. Näistä kolmesta Cena/Rusevista tämä oli ehdottomasti heikoin. Itseasiassa huonompaan suuntaan ollaan menty kokoajan Fastlanesta lähtien. I Quit matsi voi olla kova, vaikka lopputulos onkin hyvin ennalta-arvattava.

Nikki Bella vs. Naomi
Naomi on Sasha Banks nykyään? Oli meinaan koko tuo entrance kuin suoraan bo$$in ohjekirjasta. Parempi ottelu kuin oletin, vaikka tiedän että molemmat näistä naisista pystyvät parhaimmillaan hyviin temppuihin. Nikki Bella pysyy mestarina ja se on oikeastaan ihan hyvä, koska hänen kehäotteet ovat sen verran tasaisen varmat ja uskottavat, ettei minulla ole mitään kiirettä häntä siitä roolista häätääkään.

Big Show vs. Roman Reigns
Illan positiivinen yllättäjä. Odotin 0/5 snoozefestiä, mutta molemmilla oli selvästi tarve osoittaa että he kuuluvat painikehään. Big Show oli virkeämpi kuin hetkeen ja Reignsikin tuntui yrittävän kovemmin kuin aiemmin. Reigns on jo mukavan aggressiivinen kehässä, valitettavasti hän ei tunnu saavan samaa intensiteettiä promoihinsa. Ottelun ehdoton kohokohta oli tuo hurja chokeslam kehästä ulos. Jösses!

Randy Orton vs. Seth Rollins
Jotenkin tämä ottelu ei innostanut yhtään. Häkkiottelut ovat tosi vetisiä ja samat spotit nähdään joka matsissa. Lisäksi tuo ovisääntö on todella naurettava. RKO:n bannaus toki lisäsi tiettyä fiilistä. Parhaat hetket olivat Ortonin powerslam outta nowhere ja Ortonin fuck you Authoritylle eli pedigree. Tosin kiinnostavimmat hetket tulivat juurikin lopussa Kanen raivokohtauksen aikoihin. Ylibuukkaus ei haitannut ollenkaan, kun ainakin itselle tämä oli juurikin se kiinnostavin aspekti.

Ilmainen kuukausi networkia WrestleManian jälkeen ja tämä on se PPV jonka WWE näyttää? Myönnettäkööt että esim. Barrett vs. Bryan olisi voinut olla yksi showstealer mikäli se olisi tapahtunut, mutta eipä sekään tätä tapahtumaa olisi yksinään pelastanut. Tag-matsi oli hyvä ja Reigsn vs. Show mukava, mutta jotenkin kaikista muista tuli lähinnä hukattu potentiaali mieleen.
"Sometime people think you have to take viagra because you have to or you need to. I take viagra because I can."
-Teddy Long

Avatar
Migu.22
Viestit: 730
Liittynyt: Ti 03.05.2005 15:43
Paikkakunta: Tampere

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Migu.22 » Ti 28.04.2015 14:38

New Dayn hitaalle vajoamiselle pahan puolelle, nyt vieläpä vöiden kanssa, ei voi antaa muuta kuin isoa kättä :twisted: Big E on aivan loistava mikissä, ja kehässä saa oman sydämeni lyömään tyhjää lentelemällä ihan miten sattuu nuoraneliön ulkopuolelle. I love you Big E :heart:

Ambrose/Harper oli hienoinen pettymys, kun tämä olisi voinut olla vaikka koko PPV'n mittainen matsi, josta oltaisiin nähty muiden matsien välissä sekoilua kaduilla, liiketiloissa, bäkkärillä, aivan missä vain. Nyt idea oli hauska, mutta toteutuksesta jäi sellainen fiilis kuin oltaisiin kiusoiteltu hyvällä seksillä, mutta lauettiin ennenaikaisesti saamatta järin suurta nautintoa irti.

Illan todellinen yllättäjä oli Big Show vs. Reigns. En tiedä johtuiko ottelun mahtavuus siitä, että katselin sitä ystävän kanssa joka ei tiedä restlingistä mitään, vai poltetuista putruista, mutta minä viihdyin tämän parissa ihan s****nan hyvin. Oletusarvona oli, että tää on jotain C-luokan kamaa, mutta nyt tarjoiltiinkin sitten Big Shown paras matsi miesmuistiin, ja Reigns jatkaa yllättämistä tapahtumasta toiseen. En tiiä, kyllä minä tykkään enemmän ja enemmän Reignsistä koko ajan. Naurattaa vieläkin ne Big Show'n ilmeilyt ja eleet tässä matsissa, eritoten "I'M A GIANT" karjahdukset =D>

Main Event oli melkoinen pettymys. Nämä kaksi pystyisivät hyvään matsiin ihan keskenäänkin, mutta nyt tämä oli taas vaan ylibuukattua paskaa. Ainoa mieleenpainuva asia tässä oli Sethin pelokkaat tärinät.

Muuten PPV oli sitä mitä saattoi arvata, hyvässä ja pahassa. Kickoffia en tosin ole nähnyt, mutta muutoin viihdyin kyllä vallan mainiosti tämän parissa. Vähän hämmentyneet fiilikset kuitenkin, kun en olisi kuunaan uskonut, että Reigns vetää illan viihdyttävimmän matsin kaikista rosterin painijoista juurikin Big Show'n kanssa.
\____0___/

Avatar
ToNy-MaN
Viestit: 1755
Liittynyt: Pe 06.01.2006 03:03
Paikkakunta: Jämsänkoski

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja ToNy-MaN » Ti 28.04.2015 16:03

Cageron kirjoitti:Yks mikä mua kans kismittää on Cenan ja Rusevin feudi. Lähetystä seuratessa herätin naapurin huudollani koska seuraavassa PPV:ssä kyseiset herrat kohtaa I Quit - matsissa. Siinä ei mielestäni ole mitään järkeä koska kaikkihan tietää että Cena ei tule häviämään. Ainoa asia minkä näen tässä on se että hävittyään Rusev feidaa Lanan jonka jälkeen kaveria kohtaa sama kohtalo kuten Tensaita ja Vladimir Kozlovia. Saa korjata jos olen väärässä.
Cena tulee olemaan käsiraudoissa kiinni kehään. Rusev nappaa katsomosta mummon, hakkaa tätä kissanpennuilla, laittaa tämän accoladeen ja vääntää kunnes Cena quittaa.
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.

Avatar
Coca
Viestit: 907
Liittynyt: La 18.08.2007 09:55
Paikkakunta: Kotka

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Coca » La 02.05.2015 14:29

Cesaro, Big E ja Roman ovat tähdistä kirkkaimpia. Nämä kolme antavat viikottain syyn ilahtua jälleennäkemisestä. Niin tapahtui myös ER:ssä. Cesaron innovatiivinen painityyli sai minut taas lukuisat kerrat tanssimaan ilosta. E ja Roman ovat muuten vain kovia. Etenkin Roman. Kun tuotetta seuraa vähän kevyemmällä intensiteetillä, ei noita buukkauspäätöksiäkään ota niin henkilökohtaisesti. Tämä on ihan hullun hauskaa viihdettä!
WrestlingAlertin seuraava kehäpsykologi

Panu5
Viestit: 1059
Liittynyt: Ke 12.10.2005 14:56
Viesti:

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Panu5 » Ma 04.05.2015 12:47

Painipiirit ympäri maailman pitävät tuota Steel Cage-ottelua vitsinä. Niin pidän kyllä minäkin. Tämäkö nyt on sitten se, jonka perusteella ilmaiskuukauden hankkineet jatkavat tilaustaan? WWE:n kliseisin ottelumuoto on ehdottomasti Steel Cage, jonka voi voittaa normaaleilla tavoilla (selätys ja luovutus), mutta myös kiipeämällä häkin yli lattialle, tai menemällä ovesta pihalle. Tässä ottelussa Kane oli portinvartijana, joka ihan pikkaisen pelasti muuten niin juustoista ottelua. Orton olisi ilman Kanen läsnäoloa voinut mäjäyttää Rollinsin päätä vaikka seinään muutaman kerran ja juosta ovesta pihalle voittaen mestaruuden. Tai olisihan sen oven saanut lyötyä Kanenkin naamalle ja sitten juosta titteli kainalossa auringonlaskuun. Silti katon kautta yritetään pakoon. Kiipeäminen nyt ei tunnetusti onnistu ikinä, mutta silti pahiksen on yritettävä katon kautta pihalle. Näitä on nähty niin kauan, että ehkä olen jo turtunut tällaisiin epäloogisuuksiin.

Tuo ei ollut edes paha vielä, kun ajattelee toista stipulaatiota, joka on, että RKO on bannattu. Teräshäkin sisällä ei ole diskauksia, mutta et saa käyttää RKO:ta. Meno on nyt niin WCW, että huhhuh. Mitähän olisi tapahtunut, jos Orton olisi nasauttanut RKO:n ja painellut ovesta pihalle? Diskaus? Noh, kelloahan ei soitettu, vaikka Orton iski Kanelle kielletyn liikkeen. Kello ei soinut myös silloin, kun Rollins teki RKO:n Ortonille. Nyt vähän valoja tauluun käsikirjoitustiimissä. Chris Jericho totesi, että WWE ei enää panosta näihin tapahtumiin, koska juuri kukaan ei maksa enää sitä 60 dollaria nähdäkseen satelliitin välityksellä tämän livenä, vaan hyvässä lykyssä tämänkin näkee ilmaiseksi tai maksimissaan 9,99 dollarilla kuukaudessa aivan laillisesti ja niin monta kertaa kuin haluaa.

Kiss Me Arse-ottelukin aiheutti pientä hiertymää minulle. Muistelin, että ennen vanhaan jokin iso jehu tuli sitten uhkailemaan potkuilla, mikäli tiettyä stipulaatiota ei noudatettu. Toki nyt on eri ajat kyseessä, mutta pieni pettymys silti, että ottelun voittaja suuteli häviäjän takapuolta. Russian Chain Matchista riittäisi juteltavaa myös, mutta muiden kommentteja luettuani tästä tulisi vain turhaa toistoa.

kossi5
Viestit: 637
Liittynyt: La 16.06.2007 21:01
Paikkakunta: Helsingin Herra

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja kossi5 » Ma 04.05.2015 15:09

Samaa mieltä Panun kanssa. Steel Cage on imo yksi, ellei jopa paskin ottelumuoto. Käy toki hyvin vaikka Rawin main eventtinä, mutta että PPV:n main eventtinä? Eieiei.
Seeing Seth Rollins penis isn't how I was expecting to start off my day.
[X] Stingin paluu oli hyvä veto ja minä syön hatullisen lehtiä!

Avatar
The Blasterpiece
Viestit: 544
Liittynyt: Ti 29.06.2004 12:04

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja The Blasterpiece » Ma 04.05.2015 18:07

kossi5 kirjoitti:Samaa mieltä Panun kanssa. Steel Cage on imo yksi, ellei jopa paskin ottelumuoto. Käy toki hyvin vaikka Rawin main eventtinä, mutta että PPV:n main eventtinä? Eieiei.
Yksi paskimmista ottelumuodoista ehdottomasti noilla säännöillä. Jos ovi olisi lukittu ja voittaa voisi vaan kiipeämällä pois, olisi Steel Cage ehdottomasti yksi parhaimmista ottelumuodoista.
Jyystä apinareikääni. Olen apina.

Panu5
Viestit: 1059
Liittynyt: Ke 12.10.2005 14:56
Viesti:

Re: WWE Extreme Rules 26.04.2015

Viesti Kirjoittaja Panu5 » Ma 04.05.2015 22:41

Toisaalta taas mieleeni juolahti tuo TNA:n Asylum-ottelu, joka oli ensimmäinen ottelu, joka tuossa Hoganin debyyttijaksossa käytiin. Vaikka häkin sisällä oli kasa painijoita, koko ottelu piti päättää diskaukseen, koska kukaan ei päässyt kiipeämään katossa olevasta reiästä pihalle. WWE Networkista tuli juuri katseltua Barbed Wire Steel Cage Ric Flair vs. Hollywood Hogan ja siinä häkissä ei tosiaan ovea ollut ja katon kautta pakenemisen esti piikkilangat. Okei, tuossa katon kautta voittamisessa ei ole mitään väärää, koska siten voittaakseen tarvitsee tehdä töitä. Jotain muutoksia kyllä tarvitsisi. TNA:n kaltainen Lethal Lockdown-ratkaisu tekisi toisaalta liikaa mini-Hell In A Celliä muistuttavan rakennelman ja onhan sielläkin se vielä suurempi ovi, jonka saa helposti auki. Ehkä tuo katon kautta kiipeäminen tulisi olla ainut voittovaihtoehto ja jos sen oven pitää siinä häkissä olla, niin sen voi lukita ehkä jollain paremmalla kuin pienellä vipusella.

Vastaa Viestiin