"Kova tekemään töitä" oli lähinnä viittaus siihen, että Roman tekee töitä kehityäkseen, enkä millään tavalla viitannut, että olisi otteluissa kova työhevonen. Oikeasti kannattaa tsekata Reignsin alkuaikojen menoa nimittäin on ihan s****nan kankeaa ja siitä on se pari vuotta. Singles -otteluita ei tosiaan ole takana niin montaa, että osaisi sanoa onko viimeaikoina herra kehittynyt. Muuten Jumala allekirjoittaa jättiläisen tekstin.Merovingi kirjoitti:No ei tuo Rumble-matsi miltään kovalta työnteolta näyttänyt, paljon nurkassa lepuutti ja mitään työhevosmaisuutta ei ollut näkyvissäkään. Roman oli suorastaan aika näkymätön Rumble-matsissa ja Austin kritisoi Wade Kellerin kanssa podcastissa juurikin tuota ettei Reigns tehnyt tarpeeksi duunia ottelussa.MR.Off Topic kirjoitti:Jumalankin silmissä Reigns ei todellakaan ansaitse booauksia. Mies on kova tekemään töitä, jonka voi todeta esimerkiksi katsomalla Reignsin ensimmäisen NXT-ottelun ja sen jälkeen ottelun nykyhetkestä. Promoissakaan mies ei ole onneton ja lookkihan on niin kohillaan kuin se voi olla. Mies tarvitsee kyllä singles -otteluissa kokemusta ja harjoitusta ja tämän vuoksi Lesnar matsistakaan ei mitään klassikkoa kannata odottaa.
On muuten aika hieno fakta, että Reignsillä on taskussaan vain yksi PPV singles-ottelu. Kokemusta ei siis järin paljon ole ja vähän veikkaan ettei tuo Lesnar-Reigns kestä maksimissaan kuin 15 minuuttia, koska Romanilla tulee taitokatto vastaan ja taitaa myös kunto tulla.
Yleisöstä vielä sen verran, että se oli niin kuumana Bryanin voittoon, että miehen tippuminen oli kuin lyönti päin naamaa. Bryanilta vietiin viime vuonna Rumblen voitto, joten se tänä vuonna haluttiin hänelle, koska hän on ansainnut sen. Kukaan ei halua, että Bryan voittaisi aina, mutta tämä haluttiin. Ziggler tai Ambrose olisivat kelvanneet lohdutukseksi, koska olisivat olleet niin suuria yllätyksiä ja kummastakin yleisesti tykätään IWC:n toimesta. Roman nähdään kaverina, joka ei ole vielä ansainnut voittoa eikä "paid his dues" vai miten se sanotaan. Jumala out!








